Як можна буде змінити своє по батькові?

Опубліковано June 7, 2016 в Сімейне право

Як можна буде змінити своє по батькові?

1 червня 2016 року Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо права на зміну по батькові. Вказаним законопроектом передбачається викласти деякі частини статті 295 Цивільного кодексу України у новій редакції, а саме:

«1. Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або)  власне ім’я та (або) по батькові.

2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я та (або) по батькові за згодою батьків або одного з них у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника».

Нагадаємо, що у діючій редакції ст. 295 Цивільного кодексу України, відсутнє право фізичної особи на власний розсуд змінити по батькові, що порушує ст. 8 Європейської конвенції з прав людини (Право на повагу до приватного і сімейного життя).