Нові ліцензійні умови для будівництва. Що змінилось?

Опубліковано April 18, 2016 в Будівництво і право власності, Публікації

Нові ліцензійні умови для будівництва. Що змінилось?

15 квітня 2016 року набрала чинності постанова КМУ від 30 березня 2016 р. № 256 про Деякі питання ліцензування будівництва об’єктів IV і V категорій складності, якою затверджено ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V категорій складності.

Вказаними ліцензійними умовами приведено у відповідність до діючих норм кількість робіт у сфері будівництва, які підлягають ліцензуванню, а саме, з ліцензійних умов виключено:

–          роботи з проектування;

–          роботи з будівництва об’єктів І-ІІІ категорій складності;

–          роботи інжинірингової діяльності.

Нагаю, що 28 червня 2015 року набрав чинності Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності», яким в тому числі передбачається ліцензування будівництва об’єктів IV і V категорій складності.

Слід зазначити, що відповідно до Порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. N 554,

«Виконавці, які одержали кваліфікаційний сертифікат, можуть виконувати окремі види робіт (надавати послуги),  пов’язані із створенням об’єкта архітектури, без відповідної ліцензії, несуть відповідальність за неналежне виконання робіт (надання послуг), спроможність виконувати які підтверджена кваліфікаційним сертифікатом,  та порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил.»

Разом з тим, дана норма довгий час суперечила постанові КМУ від 5 грудня 2007 р. № 1396 Про ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, а також  старим Ліцензійним умовам, затвердженим Наказом Мінрегіону №47 від 27 січня 2009 р., оскільки вказані нормативно-правові акти передбачали в тому числі і ліцензування господарської діяльності, пов’язаної з проектуванням об’єктів архітектури IV і V категорії складності.

З прийняттям же нових ліцензійних умов, вказану юридичну колізію було усунуто.

 Автор коментаря: адвокат Олена Мрачковська