Медіація

Медіація – це метод вирішення спорів із залученням посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який би задовольнив інтереси і потреби усіх учасників конфлікту. На відміну від формального судового чи арбітражного процесу, під час медіації сторони доходять згоди самі – медіатор не приймає рішення за них.

Медіатор – це спеціально підготовлений нейтральний та незалежний фахівець, який допомагає сторонам конфлікту (спору) у його врегулюванні, організовує та проводить медіацію, сприяє досягненню сторонами взаємоприйнятної згоди, зосереджуючись при цьому на інтересах сторін, а не на правових позиціях суду або договірних правах.

Медіація може бути корисною у багатьох конфліктах, особливо в тих, що чутливі до збереження стосунків у майбутньому і ризиків репутаційних витрат (сімейних, комерційних, трудових тощо).

Переваги медіації:

  • Економія часу;
  • Зниження вартості процесу вирішення спору;
  • Можливість впливати на результат;
  • Конфіденційність процедури;
  • Можливість збереження або відновлення ділових взаємин з партнерами або дружніх, сімейних стосунків між фізичними особами;
  • Можливість уникнення подальшого стресу для дитини внаслідок вирішення конфлікту між батьками, опікунами (у сімейній медіації);
  • Можливість запобігти виникненню подібних конфліктів у майбутньому;
  • Гарантія виконання рішення (у випадку успішної медіації).

В команді Proskura Kovalov & Partners є два кваліфікованих медіатора, які пройшли спеціальне навчання, оволоділи практичними навичками та наразі успішно практикують проведення медіації, в тому числі сімейної та бізнес-медіації (комерційна медіація, медіація в організації).

Вартість медіації:

Сімейні спори та спори між фізичними особами (які не стосуються питань бізнесу) – від 500 грн. за 1 год.

Всі інші спори, в тому числі спори щодо партнерства в бізнесі, комерційні спори, внутрішньо-організаційні спори, трудові тощо – від 1000 грн. за 1 год.

Вартість роботи медіатора з підготовки справи до розгляду (вивчення суті справи та необхідних документів):

  • Спори між фізичними особами (які не стосуються питань бізнесу) – від 800 грн.
  • Інші спори –2800 грн.

Вартість проведення медіації в корпоративних спорах може обговорюватись окремо, в залежності від складності конфлікту.

Попередня телефонна консультація з питань проведення медіації та визначення можливості її проведення, з урахування обставин справи, – безкоштовно.

Контакти:

Сімейна медіація та медіація між фізичними особами (окрім питань, які стосуються бізнесу):

Тетяна Проскура

тел. + 38(095) 590-29-09;
тел. + 38(067) 659-51-28.

Бізнес-медіація, в тому числі між фізичними особами щодо партнерства в бізнесі тощо:

Олександр Корнієць

тел. +38(067) 443-36-38.